
Dé methode voor doelgericht schrijven.
Dit boek is bedoeld voor iedereen die méér wil bereiken met zijn teksten. Of je nu beleidsmaker, adviseur of consultant bent, of in een ondersteunende functie werkt.
Door de overvloed aan informatie lezen mensen steeds vluchtiger en selectiever. Wil je als schrijver dat je boodschap echt landt, dan moet je op dat lezersgedrag inspelen. Het piramideprincipe is dé methode om te komen tot een beknopte en scanbare tekst waarbij de kernboodschap voorop staat. Hierbij ga je uit van de voorkennis en informatiebehoefte van de lezer rond het onderwerp, en niet van je eigen kennis en denkproces.
De kracht van het piramideprincipe laat je zien hoe je in vier stappen snel een doelgerichte tekst schrijft. De methode is gebaseerd op het wereldberoemde Pyramid Principle van Barbara Minto, en vertaald naar een praktische, direct toepasbare aanpak. Met heldere tips en herkenbare voorbeelden pas je het direct toe in je eigen werk.
Deze vierde herziene editie bevat een nieuw hoofdstuk over hoe je AI slim inzet in elke stap van het schrijfproces. Daarnaast is de inhoud opgefrist en uitgebreid met nieuwe inzichten.
Eline Janssen en Marita van Rijssen geven al ruim 30 jaar schrijftrainingen. Ze helpen professionals om sneller beknopte en overtuigende teksten te schrijven, zoals adviezen, besluitvormingsteksten, e-mails, webteksten en presentaties. Hun opdrachtgevers zijn divers: van IT-bedrijven, banken, verzekeraars en woningcorporaties tot hogescholen, universiteiten, ministeries en gemeenten. Janssen en Van Rijssen werken samen onder de vlag Piramideschrijven.nl.
‘Heel fijn boek, dit. Je krijgt concrete handvatten om informatie gestructureerd en to-the-point over te brengen, of het nu schriftelijk is of in een gesprek.’
Carolien van den Berg, business analist ICT-adviesbureau Trigonus
‘Het beste boek voor professionals die gestructureerde teksten willen schrijven.’
Anneke Laverman, eigenaar Puntann trainingen
‘Wij zetten het piramideprincipe in om beter leesbare en effectievere beleids- en beslisdocumenten te schrijven. De kracht van het piramideprincipe is een buitengewoon praktische handleiding daarbij.’
Paul Voogsgerd, strategisch adviseur woonstichting Veenvesters
| Taal | Nederlands |
| Bindwijze | Paperback |
| Oorspronkelijke releasedatum | 21-05-2026 |
| Aantal pagina’s | 176 |
| Hoofdauteur | Eline Janssen |
| Tweede auteur | Marita van Rijssen |
| Hoofd uitgeverij | Koninklijke Boom uitgevers PW |
| Druk | 1 |
| Gewicht | 562.74 g |
| Product breedte | 160 mm |
| Product hoogte | 22 mm |
| Product lengte | 288 mm |
| EAN | 9789024476671 |
| NUR | 810 - Communicatiekunde algemeen |
Er zijn nog geen reviews voor dit boek. Schrijf jij de eerste?
Amy & Eva is een online winkel voor consumenten en bedrijven met een bijzondere missie: goed doen met boeken. Tot 12% van elke aankoop doneren we aan een maatschappelijk doel dat jij kiest.
